Translate

poniedziałek, 15 grudnia 2014

NZDCHF 9.12.2014

Wejście w zasadzie na zero.. stop przestawiony do wejścia gdyż cena po moim wejściu nie zachowała się tak jak chciałem, dlatego eliminowałem ryzyko już wcześniej, mimo iż cena później mocno wybiła..

poniedziałek, 17 listopada 2014

Pozycja stratna na nzdjpy 31.10.2014

Cena w punkcie D miała silną kontynuację wzrostów. Wcześniej cena uformowała formację RGR (ramię-głowa-ramię) i po korekcie kontynuowała długoterminowy trend z wyższych ram czasowych, tj. z ram tygodniowych i miesięcznych..

wtorek, 28 października 2014

Bardzo ładne wejście na eurusd z dn 14.10.2014

Ogólne Price Action pokazało że w punkcie D jest wysokie prawdopodobieństwo korekty, co też wykorzystałem i wszedłem w pozycję. Bardzo duże momentum odcinka CD powoduje że inwestorzy błędnie interpretują to jako kontynuację trendu i wchodzą w tym punkcie w kontynuację wzrostów.  Ewidentnie widać tutaj załamanie podaży-popytu gdzie cena w punkcie D jest za droga...

środa, 22 października 2014

Piękna opcja inwestycji na ropie

Wejście w 100% potwierdzone, dwa targety osiągnięte a nawet więcej. W takie opcje chcemy inwestować - małe ryzyko, potencjał zysków bardzo duży.

środa, 15 października 2014

Aby zarabiać, trzeba nauczyć się jak prawidłowo tracić

Zyski na forex to nie tylko pozycje zyskowne ale również pozycje stratne lub pozycje tzw. "na zero", czyli wychodzimy ani na zysku ani na stracie.
Wraz ze wzrostem doświadczenia, obycia z rynkiem, pewne sytuacje będą powodować zarządzanie pozycją aby na niej nie stracić, wyjść na plus albo chociaż na zero.
Przykład USDCAD:

środa, 8 października 2014

Przykład stratnej pozycji NZDCAD w1


Trzeba pamiętać że cena zawsze może zrobić co chce, niezależnie od tego czy w punkcie decyzji będzie "100 analiz" potwierdzających nasze wejście. Zawsze można znaleźć analizy które potwierdzają wejście jak i analizy które potwierdzają wejście w przeciwną stronę. Kwestia planu inwestycji, indywidualnego spojrzenia na rynek i doświadczenia...