Translate

czwartek, 11 sierpnia 2016

GBPNZD - analiza techniczna 12.08.2016

Witam,

ostatnim czasy obserwuję parę gbpnzd na opcje kupna średnio lub długoterminowego. Krótkoterminowo cena niestety może wybić w dół i jest dość wysokie prawdopodobieństwo aby tak się wydarzyło, ponieważ na wykresie d1 utworzyła się formacja świecy odrzucającej pinbar. Rynek interpretuje to w taki sposób, że czyta to jako sygnał na otwieranie pozycji długich ponieważ ryzyko jest małe a potencjał wzrostów bardzo duży. Duzi gracze (banki, instytucje) wiedząc o tym, mogą zacząć sprzedawać i wówczas cena spadnie. Oczywiście, nigdy nie wiemy co zrobi cena w efekcie końcowym, natomiast musimy reagować na to, co się aktualnie wydarza.

Na poniższym zrzucie ekranu przedstawiłem jaki byłby potencjalny plan na targety i zarządzanie pozycjami, gdyby cena zaczęła wędrować w górę.

Wejście było w rejonie 1,7920, stop loss agresywny w granicach 90 pips, konserwatywny 220 pips, długoterminowy około 1000 pips.

Jeśli cena natomiast pójdzie w dół, wówczas ma potencjał dojścia do rejonu 1,75 oraz kolejny rejon to 1,72.


Na wykresie widać bardzo ważne poziomy BOX, które w umiejętny sposób wykorzystane stanowią znakomite potwierdzenie techniczne do inwestycji, w obu kierunkach, w zależności od planu inwestycji dla danego instrumentu.

Trzeba pamiętać, że każde wejście jest unikalne i powinno posiadać swój własny, unikalny plan zarządzania, jak wejść, jak wyjść, co zrobię jeśli nie wydarzy się to, co zaplanowałem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz